ویکالا · خرید از آمازون · wekala · خرید از امازون

کاربران گرامی ویکالا، با آروزی بهترین ها برای شما در سال جدید🎉🎉
تا اطلاع ثانوی ثبت سفارش جدید میسر نمی‌باشد.

راهنمای خرید

جست‌وجو برای کالای موردنظر شما در سایت آمازون ممکن است کمی پیچیده باشد، به‌جز در مواردی که کاملا از کالایی که مدنظر دارید مطمئن هستید.

اینجا سعی داریم تا ابتدا نکاتی که باید حین جستجو در سایت آمازون رعایت کنید را بررسی کنیم و سپس به کار با سایت ویکالا و خرید از آمازون به‌وسیله‌ی ویکالا بپردازیم.

جستجو در آمازون

۱- کد پستی

سایت آمازون (amazon.com) باتوجه‌به موقعیت مکانیتان نتایج متفاوتی را به شما نشان خواهد داد. از آنجایی که شما با آی‌پی ایران وارد سایت آمازون می‌شوید نتایجی که برای جست‌وجوی خود خواهید دید معمولا کامل نیستند. برای اینکه نتایج کامل را ببینید کافی است روی موقعیت مکانی خود که در زیر لوگوی آمازون مشخص شده است کلیک کنید (تصویر اول) و سپس در قسمت مشخص‌شده عدد 10001 که کد پستی مربوط به شهر نیویورک است را وارد کنید و روی دکمه‌ی Apply و سپس Done کلیک کنید (تصویر دوم).

راهنمای خرید از آمازون با ویکالا

راهنمای خرید از آمازون با ویکالا

۲- جست‌وجو در سایت آمازون

برای جستجو در سایت آمازون کلیدواژه‌ی مربوط به کالای موردنظر خود را وارد کنید و دکمه‌ی جست‌وجو را انتخاب کنید یا کلید Enter را فشار دهید.

راهنمای خرید از آمازون با ویکالا

برای مثال درصورتی که به‌دنبال خرید ساعت هستید کافی است عبارت watch را جست‌وجو کنید.

۳- رنگ و سایز

برخی از محصولات آمازون، مانند محصولات پوشیدنی یا محصولات الکترونیکی برای قیمت‌دهی ابتدا نیاز به تعیین سایز و رنگ دارند.

سایز و رنگ مانند تصاویر زیر در صفحه‌ی محصول قابل‌انتخاب هستند.

راهنمای خرید از آمازون با ویکالا

راهنمای خرید از آمازون با ویکالا

۴- محصولات پرایم

محصولات پرایم سایت آمازون مواردی هستند که تحویل دو روزه در کشور آمریکا دارند. از همین جهت این کالاها زمان تحویل ۲۵ تا ۳۰ روز کاری خواهند داشت. کالاهای غیر پرایم نیز از زمان تحویل در آمریکا زمان ارسال ۲۵ تا ۳۰ روز کاری خواهند داشت.

۵- تخفیف‌های آمازون

برای یافتن تخفیف‌ها در آمازون می‌توانید عبارت deals را به انتهای کلیدواژه‌ی جست‌وجوی خود اضافه کنید. برای مثال در صورتی که به‌دنبال ساعت‌های تخفیف‌خورده در سایت آمازون هستید کافی است عبارت watch deals را جست‌وجو کنید؛ یا برای تخفیف‌های کفش عبارت shoe deals را جست‌وجو کنید. علاوه‌براین اگر برند مشخصی را مدنظر دارید می‌توانید با جست‌وجو کردن نام برند به‌اضافه‌ی عبارت deals تخفیف‌های آن برند را در وب‌سایت آمازون ببینید. برای مثال در صورتی که به‌دنبال تخفیف‌های برند Nike در سایت آمازون هستید می‌توانید عبارت Nike deals را جستجو کنید.

۶- انتخاب محصول

حدود ۱۲۰ میلیون محصول در سایت آمازون وجود دارد و حتی اگر بدانید دقیقا به‌دنبال چه محصولی هستید ممکن است با تعداد بسیار زیادی از گزینه‌ها روبه‌رو شوید؛ ولی سایت آمازون برای انتخاب راحت‌تر بین محصولات، چند ویژگی دارد که در ادامه به توضیح آن‌ها می‌پردازیم.

یکی از این موارد امتیازها و نظرات کاربران است. امتیاز کاربران را می‌توانید زیر عنوان هر کالا مشاهده کنید (تصویر اول) و جزئیات دقیق‌تر آن را نیز در پایین‌تر می‌یابید (تصویر دوم).

راهنمای خرید از آمازون با ویکالا

راهنمای خرید از آمازون با ویکالا

نظرات کاربران را هم می‌توانید در انتهای صفحه‌ی هر محصول در بخش Customer Reviews مشاهده کنید؛ که در این قسمت نظر افراد، امتیازشان و در صورت موجودبودن عکس ارسالی آن‌ها را می‌بینید.

راهنمای خرید از آمازون با ویکالا

مورد دیگری که می‌تواند در دانستن ویژگی‌های محصول و انتخاب آن به شما کمک کند، بخش پرسش و پاسخ‌ها است. این بخش را نیز می‌توانید در صورت موجودبودن در میانه‌ی صفحه‌ی هر کالا در بخش Customer questions & answers بیابید.

راهنمای خرید از آمازون با ویکالا

خرید از آمازون با ویکالا

خرید از آمازون به‌کمک ویکالا بسیار راحت است.

برای این کار ابتدا محصول خود را به‌کمک روش‌های بالا در آمازون بیابید و سپس مشخصات قابل‌انتخاب مانند رنگ و سایز آن را انتخاب کنید. پس از این لینک محصول را (که در تصویر زیر مشخص شده) کپی کنید.

راهنمای خرید از آمازون با ویکالا

به صفحه‌ی اصلی ویکالا در آدرس wekala.com بروید و لینکی که کپی کردید را در کادر مربوطه (مانند تصویر زیر) در سایت قرار دهید (پیست paste کنید). سپس سایت صفحه‌ی محصول را به شما نمایش خواهد داد و می‌توانید قیمت ریالی محصول را مشاهده کنید و نسبت به خرید آن اقدام کنید.

علاوه‌براین اگر در هر مرحله‌ای نیاز به راهنمایی داشتید می‌توانید با پشتیبانی ویکالا از طریق تماس تلفنی، قسمت چت سایت، اکانت اینستاگرام ویکالا، تلگرام ویکالا یا ایمیل contact@wekala.com در ارتباط باشید.