علی درانیان

ویکالا در شبکه‌های اجتماعی

در این مطلب لنزهای مومنت مخصوص گوشی‌های هوشمند را معرفی می‌کنیم که جزو بهترین‌ها در نوع خود هستند.

تا کنون لنزهای فراوانی برای عکاسی با گوشی‌های هوشمند معرفی شده‌اند اما اکثر آن‌ها کیفیت تصویر مطلوبی ندارند و به‌ همین دلیل بسیاری از افراد دید مثبتی نسبت‌ به لنزهای مخصوص گوشی ندارند. اما مشکل بیشتر لنزها کیفیت ساخت پایین آن‌هاست و اگر لنز از کیفیت مطلوبی برخوردار باشد نتایجی عالی ارائه می‌کند. لنزهای Moment از این دست لنزها هستند که کیفیت ساخت بسیار خوبی دارند و تصاویری عالی و حرفه‌ای ارائه می‌کنند.

مومنت کار خود را در کیک‌استارتر با ساخت لنز برای گوشی‌ها آغاز کرد و اکنون به شرکتی تبدیل شده که به ساخت تجهیزات مختلف، توسعه‌ی اپلیکیشن و همکاری در برگزاری تورهای عکاسی می‌پردازد.

همان‌طور که پیش‌تر گفتیم، چیزی که لنزهای مومنت را از دیگر لنزهای مخصوص گوشی‌های هوشمند متمایز می‌کند کیفیت بالای ساخت آن‌هاست. زمانی که این لنزها را در دست خود می‌گیرید می‌توانید باکیفیت بودن آن‌ها را از جنس و وزنشان تشخیص دهید. علاوه‌ بر این لنزهای مومنت با درپوش لنز و کیف حمل عرضه می‌شوند که به کامل‌بودن آن‌ها می‌افزاید.

Moment Wide Lensبه‌طور کلی لنزهای مخصوص گوشی‌های هوشمند به دو شکل به گوشی متصل می‌شوند. روش رایج‌ اتصال به صورت گیره‌ای است که در آن لنز به یک گیره چسبیده است و آن گیره به گوشه‌ی دستگاه متصل می‌شود، به‌گونه‌ای که لنز روی دوربین قرار بگیرد. بزرگترین مشکلات این روش دقت پایین انطباق لنز و دوربین و امکان به‌هم‌خوردن ساده‌ی آن است. اما روش بهتری که وجود دارد استفاده از قاب مخصوص است. در این روش از یک قاب مخصوص روی گوشی استفاده می‌شود که در آن قسمت بریدگی دوربین به شکلی طراحی شده که بتوان لنز را همانند دوربین‌های عکاسی حرفه‌ای به آن متصل کرد. در این روش دیگر خبری از اتصال نادقیق نیست و همه‌چیز به بهترین شکل تنظیم شده است. تنها ایرادی که می‌توان از این روش گرفت، محدودیت استفاده از قاب مخصوص است و نمی‌توان از هر قابی استفاده کرد.

از آن‌ جایی که مومنت در مورد کیفیت بسیار حساس است، از روش دوم استفاده می‌کند و برای استفاده از لنزهای این شرکت، به داشتن قاب مخصوص نیاز است. این شرکت حتی سعی کرده است که مشکل این روش، یعنی محدودیت تنوع قاب را با ارائه‌ی قاب‌های مختلف در رنگ‌های متنوع، برطرف کند. در حال حاضر قاب‌های مومنت برای مدل‌های مختلف گوشی‌های آیفون، گلکسی، پیکسل و وان‌پلاس موجود هستند.

Moment iPhone Case Mobile Photography

همچنین از دیگر محصولات جذاب سایت Moment که تجربه‌ی عکاسی با گوشی را به تجربه‌ی عکاسی با دوربین‌های حرفه‌ای نزدیک می‌کند، می‌توان به فیلترهای مختلف، کیف، بند و پایه اشاره کرد که در این مطلب آن‌ها را آورده‌ایم.

Moment Gear Mobile Photography

اما از تجهیزات جانبی که بگذریم به خود لنزها می‌رسیم. مومنت در حال حاضر پنج لنز تولید می‌کند که هریک عملکرد خاص خود را دارد و در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم.

لنز واید ۱۸ میلی‌متری

Moment Wide Lensاین مورد پرفروش‌ترین لنز مومنت است و مناسب زمانی است که می‌خواهید از منظره‌ها به شکل واید عکاسی یا فیلم‌برداری کنید. شیشه و طراحی واید این محصول ثبت تصاویر ۲ برابر بزرگ‌تر را ممکن می‌کند و در ساخت آن از فلز کلاس صنایع هوافضا و شیشه‌ی پرداخته‌شده با دست، مشابه موارد استفاده‌شده در لنزهای فیلم‌برداری ۴K، استفاده شده است. این لنز که فاصله‌ی کانونی معادل ۱۸ میلی‌متر را برای شما فراهم می‌کند تصاویری زیبا، شفاف، صاف و بدون اعوجاج (fisheye) برای شما ثبت می‌کند و تصویر آن در سرتاسر منظره و حتی گوشه‌ها کاملا واضح است.

خرید لنز واید ۱۸ میلی‌متری مومنت از آمازون با ویکالا

نمونه‌ی تصاویر ثبت‌شده با این لنز:

لنز تله ۵۸ میلی‌متری

Moment Tele Lensدر ساخت این مورد نیز مانند لنز قبلی از مواد و روش‌های باکیفیت استفاده شده است و طراحی آن برای سنسورهای بزرگ‌تر و کیفیت تصویر بالاتر دستگاه‌های جدید بهینه شده است. با کمک این لنز می‌توانید در گوشی‌های تک‌دوربین به بزرگنمایی دو برابر و درصورت استفاده با دوربین دوم (تله‌فوتو) آیفون به زوم ۴ برابر دست پیدا کنید.

خرید لنز تله ۵۸ میلی‌متری مومنت از آمازون با ویکالا

نمونه‌ی تصاویر ثبت‌شده با این لنز:

لنز آنامورفیک

Moment Anamorphic Lensلنز Anamorphic مومنت، فیلم‌برداری با گوشی را برای شما متحول می‌کند و به مرحله‌ای جدید می‌برد. این لنز به ویدئوهای شما پاشش نوری (Lens Flare) جذاب و نسبت تصویر واید با نوار مشکی بالا و پایین می‌افزاید و باعث می‌شود که فیلم‌هایتان مانند ویدئوهای ثبت‌شده با گوشی نباشند و شبیه فیلم‌های سینمایی باشند. لنز ۱٫۳۳x آنامورفیک ظاهر سینمایی ۲:۴۰:۱ را به تصاویر گوشی شما می‌بخشد و شفافیت در سرتاسر تصویر محفوظ است.

خرید لنز آنامورفیک مومنت از آمازون با ویکالا

نمونه فیلم ثبت‌شده با این لنز به‌کمک آیفون X:

لنز ماکرو

Moment Macro Lensبا لنز ماکرو سری M مومنت می‌توانید تصویر کوچک‌ترین اشیا را ثبت کنید و مواردی را به‌تصویر بکشید که دوربین گوشی هیچگاه قادر به ثبتشان نبوده است. این لنز اعوجاج پایینی دارد و می‌تواند حتی در فاصله‌ی زیر یک اینچ از سوژه کار کند. علاوه‌براین یک هود هم با این لنز عرضه می‌شود که به فوکوس و نوردهی یکنواخت کمک می‌کند.

خرید لنز ماکرو مومنت از آمازون با ویکالا

نمونه‌ی تصاویر ثبت‌شده با این لنز:

لنز سوپر فیش

Moment Superfish Lensلنز فیش آی (fisheye) خوش‌نام سری M مومنت، بزرگترین زاویه‌ دید ممکن را روی گوشی ارائه می‌کند. این لنز فاصله کانونی معادل ۱۵ میلی‌متری دارد و برای عکاسی در فضاهای تنگ یا عکاسی از مناظر بسیار عالی است. این لنز که وایدترین لنز مومنت است، ۱۷۰ درجه زاویه دید ارائه می‌دهد و به‌محض نصب آن تفاوت فراوان را مشاهده خواهید کرد. همچنین لنزهای فیش‌آی معمولا با تصاویر خمیده‌شان شناخته می‌شوند که البته این موضوع بیشتر نشان از کیفیت پایین‌تر محصول دارد؛ اما لنز فیش‌آی مومنت تصویری ۱۷۰ درجه ارائه می‌دهد که تقریبا به‌طور کامل مسطح و در سرتاسر عکس کامل واضح است.

خرید لنز سوپر فیش مومنت از آمازون با ویکالا

نمونه‌ی تصاویر ثبت‌شده با این لنز:

مومنت علاوه‌ بر موارد یاد شده در این مطلب، محصولات دیگری هم دارد که می‌توانید آن‌ها را در سایت این شرکت بیابید و حتی در صورت موجودنبودن در سایت آمازون، با تماس با پشتیبانی ویکالا نسبت به خرید آن‌ها اقدام کنید.

علی درانیان

مشاهده همه مطالب