ویکالا در شبکه‌های اجتماعی

در این مقاله با سایبر ماندی یا دوشنبه مجازی بیشتر آشنا می‌شویم.

بعد از بلک فرایدی یا جمعه‌ی سیاه، سایبر ماندی (Cyber Monday) از مشهورترین روزهای مخصوص خرید آنلاین در دنیاست. این روز اولین دوشنبه‌ی بعد از روز شکرگزاری در آمریکاست و توسط فروشگاه های اینترنتی ایجاد شده است تا مردم را به خرید آنلاین تشویق کند. دوشنبه مجازی در واقع معادل آنلاین جمعه سیاه است. 

سایبر ماندی یا دوشنبه مجازی اولین بار در ۲۸ نوامبر ۲۰۰۵ توسط سایت Shop.org به عنوان روز خرید آنلاین پایه‌گذاری و خیلی سریع به یکی از بزرگترین روزهای خرید آنلاین، تبدیل شد. این اصطلاح اولین بار در سال ۲۰۰۵ توسط الن دیویس (Ellen Davis) از فدراسیون ملی خرده‌فروشی در یک کنفرانس تجارت الکترونیک به کار رفت. 

طبق گفته‌ی سیلورمن، مدیر سایت shop.org، این اصطلاح طی تحقیقاتی در سال ۲۰۰۴ انتخاب شد. در طی این تحقیقات مشخص شد که کارکنانی که در طول تعطیلات از اینترنت دور بوده‌اند در اولین روز کاری پس از تعطیلات در دفتر کارشان و با اینترنت پرسرعت فرصت خوبی برای انجام خرید‌های اینترنتی دارند.

سایبر ماندی (Cyber Monday) یا دوشنبه‌ مجازی چیست؟ ویکالا آمازون

هرچند مانند بلک فرایدی این روز نیز از آمریکا شروع شده است اما امروزه در بسیاری از کشور‌های دنیا، سایت‌ها اقدام به عرضه‌ی کالاهای خود با تخفیف‌های شگفت‌انگیز می‌کنند. آمازون نیز به عنوان بزرگترین فروشگاه اینترنتی دنیا سهم بزرگی در فروش میلیارد دلاری سایبر ماندی دارد.

در این روز می‌توانید کالاهای مورد نظر خود را به صورت مستقیم از آمازون با ویکالا سفارش دهید.