ویکالا در شبکه‌های اجتماعی

در این مطلب تعدادی از بهترین کتاب‌های انگلیسی زبان عرضه شده در ماه اکتبر 2019 را معرفی می‌کنیم.

به اواسط فصل پاییز رسیدیم و هوا نیز به سمت سردی می‌رود. این روزها بهترین زمان است تا کمی وقت به خودمان اختصاص دهیم. برای خودمان نوشیدنی گرم درست کنیم، در گوشه‌ای آرام به دور از هیاهو بنشینیم و از کتاب خواندن لذت ببریم. تعدادی از بهترین کتاب‌های انگلیسی زبان عرضه شده در اکتبر را به شما معرفی می‌کنیم.

تمامی این کتاب‌های انگلیسی و دیگر کتاب‌های مد نظرتان را می‌توانید به صورت مستقیم از آمازون با ویکالا تهیه نمایید.

A Spark of Light by Jodi Picoult

این کتاب در ۲ اکتبر ۲۰۱۸ چاپ شد و خیلی زود مانند سایر کتاب‌های جودی پیکالت در بین پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز قرار گرفت.

یک روز پاییزی مثل روزهای عادی دیگر آغاز می شود. یک کلینیک خدمات بهداشت باروری زنان که کارکنان آن بدون هیچ تبعیضی هرکس را که وارد شود مورد مراقبت قرار می دهند. اما در آخرین ساعات صبح ناگهان یک مرد با اسلحه و با حالتی آشفته وارد می شود و با شلیک کردن گلوله تمام افراد داخل کلینیک را به گروگان می‌گیرد…

A spark of light داستانی در ژانر دلهره‌آور می‌باشد. داستان از انتها شروع شده، به عقب بازمی‌گردد و تمامی اتفاقات را روایت می‌کند. تسلط جودی در نویسندگی و داستان روان کتاب باعث می شود که خواننده تا آخرین قسمت کتاب همراه آن بماند.

A Spark of Light by Jodi Picoult

خرید کتاب A Spark of Light از آمازون با ویکالا

One Day in December by Josie Silver

دو نفر، ۱۰ شانس، یک داستان عاشقانه‌ی فراموش‌نشدنی.

لوری کاملا مطمئن است که عشق در نگاه اول به جز در فیلم‌ها وجود ندارد. اما یک روز برفی در ماه دسامبر از شیشه‌ی اتوبوس، مردی را می‌بیند. چشمانشان به یکدیگر دوخته می‌شود، یک لحظه‌ی جادویی اتفاق میفتد و بعد اتوبوس او را دور می‌کند.

One Day in December یک داستان عاشقانه‌ی شاد است و یادآوری می‌کند که سرنوشت باعث چرخش‌های غیرقابل توصیف و غیر منتظره در مسیر زندگی می‌شود.

One Day in December by Josie Silver

خرید کتاب One Day in December از آمازون با ویکالا

All You Can Ever Know by Nicole Chung

این کتاب فینالیست جایزه‌ی دایره منتقدین ملی کتاب در ژانر زندگی نامه بوده و از طرف رسانه‌ها‌ی بسیاری به عنوان بهترین کتاب سال انتخاب شده. 

در فرهنگ، در خانواده، از دست دادن ریشه‌ها به چه معناست؟ و زمانی که آن‌‌ها را پیدا می‌کنید چه اتفاقی میفتد؟

نیکول چانگ نارس و در یک خانواده‌ی کره‌ای به دنیا آمد. توسط یک خانواده‌ی سفید پوست به فرزندی گرفته و در شهر پناهگاه اورگان بزرگ شد. او در کودکی معتقد بود که والدین بیولوژیکی‌اش به امید دادن یک زندگی بهتر به او، این کار را انجام داده‌اند. زمانی که نیکول بزرگتر شد و خودش را به عنوان یک آسیایی آمریکایی و نویسنده شناخت، بیشتر از همیشه کنجاو شد که بداند از کجا می‌آید و از خودش پرسید که آیا داستانی که به او گفته شده است تمام حقیقت است یا نه؟

نیکول چانگ در این کتاب با گرمی، شادابی و بینشی شگفت‌انگیز از جست‌وجویش برای افرادی که او را هم‌زمان با تولدش رها کردند می‌گوید؛ کشف اسرار خانوادگی، ارتباطات و اتفاقات غافلگیرکننده. 

All You Can Ever Know by Nicole Chung

خرید کتاب All You Can Ever Know از آمازون با ویکالا

The White Darkness by David Grann

هنری وورسلی یک شوهر و پدر فداکار و افسر نیروهای ویژه‌ی انگیس بود. الگوی او در زندگی ارنست شاکلتون، کاوشگر قطب قرن ۱۹، که سعی داشت اولین کسی باشد که پا به قطب جنوب می‌گذارد باشد، بود. البته شاکلتون هرگز سفر خود را به پایان نرساند اما بارها مردان خود را از مرگ حتمی نجات داد و به عنوان یکی از بزرگترین رهبران تاریخ ظاهر شد. 

در سال ۲۰۰۸، وورسلی با دو تا از نوادگان خدمه‌ی شاکلتون در سراسر آنتارکتیکا به راه افتاد. در طول مسیر با یخ‌زدگی و فرسودگی جسمی خطرناک مبارزه کرد. با این حال زمانی که به خانه برگشت احساس کرد که مجبور به بازگشت است. در سال ۲۰۱۵، در ۵۵ سالگی، وورسلی با خانواده‌اش خداحافظی و خطرناک‌ترین سفر خود را آغاز کرد تا تنها قطب جنوب را بپیماید.

دیوید گرانن در این کتاب داستان قابل توجه وورسلی را روایت می‌کند. همچنین بیش از ۵۰ عکس خیره‌کننده از سفرهای وورسلی و شاکلتون در این کتاب تصویرگری شده. 

The White Darkness داستانی در مورد شجاعت، عشق و مردیست که خود را به سمت افق‌های ظرفیت انسانی سوق می‌دهد.

The White Darkness by David Grann

خرید کتاب The White Darkness از آمازون با ویکالا

Unsheltered by Barbara Kingsolver

تولستوی به ما یاد داد که همه‌ی خانواده‌های شاد شبیه هم هستند اما خانواده‌های ناراحت هر کدام به شیوه‌ی خود غمگین‌اند. باربارا کینگزولور به ما نشان می‌دهد که مشکلات ما با وجود تفاوت‌های که دارند، داستان‌هایی شبیه هم می‌سازند.

Unsheltered داستانی خواندنی از دو خانواده در دو قرن است که در یه خانه در گوشه‌ای از نیوجرسی زندگی می‌کنند.داستان خانواده‌ی معاصر به وسیله‌ی ویلا ناکس نشان داده می‌شود. ویراستاری که همسرش زمانی که کالج تعطیل شد، شغلش را از دست داد. آنها خانه را به ارث می‌برند و با فرزندانشان برای زندگی به اینجا میایند. در قرن ۱۹ خانواده‌ای بسیار متفاوت در این خانه زندگی می‌کردند. تچر گرین‌وود، استادی مانند همسر ویلا که به تحقیقات جدید چالرز داروین علاقه‌مند شده اما آموزش این مواد جدید ممنوع است. این خانه چیزیست که آن‌ها را به هم پیوند می‌دهد؛ ناامیدی، فرسودگی، خستگی و در نهایت شکل‌های مختلف عشق را به دنبال دارد.

Unsheltered by Barbara Kingsolver

خرید کتاب Unsheltered از آمازون با ویکالا

Killing Commendatore by Haruki Murakami

طرفداران قدیمی موراکی مطمئنا جدیدترین رمان او را تقدیر می‌کنند. اگر تازه با موراکامی آشنا شده‌اید و عاشق رئالیسم جادویی هستید، این کتاب برای شروع بسیار مناسب است. هنگامی که یک نقاش در دهه‌ی ۳۰ زندگی‌اش توسط همسرش ترک می‌شود به خانه‌ی یک هنرمند دیگر می‌رود تا در آنجا نقاشی بکشد. اما مقدر نشده تا ناراحتی و اندوهش را به راحتی پشت سر بگذارد.

در خانه با دختری عجیب و غریب که هم‌سن خواهرش در زمان مرگش است، پیرمرد بلندقدی که شمشیر دارد و تجلی جسمی یک ایده است، گودالی بزرگ در پشت خانه و چیزهای عجیب دیگر روبرو می‌شود. او در اتاق زیرشیروانی یک نقاشی پیدا می‌کند و ناخواسته دری را به اتفاقات اسرارآمیز باز می‌کند که برای بستن این در باید به یک سفر خطرناک به دنیایی برود که تنها موراکامی می‌تواند پدید آورد. 

Killing Commendatore سفری همراه با جنگ و هنر، عشق و تنهایی و اثری خیره‌کننده از تخیل نویسنده‌ست.

Killing Commendatore by Haruki Murakami

خرید کتاب Killing Commendatore از آمازون با ویکالا

Little by Edward Carey

داستانی غم‌انگیز و فراموش نشدنی از یتیمی جاه‌طلب در پاریس انقلابی که با خانواده‌ی سلطنتی و تندروها دوست شده است و خودش را به افسانه‌ی مادام توسو تبدیل می‌کند.

در سال ۱۷۶۱، دختری کوچک و عجیب به نام ماری در روستایی در سوییس متولد می‌شود. پس از مرگ والدینش،در یک کارگاه مسجمه‌سازی موم مشغول به شاگردی می‌شود. در خیابان‌های شلوغ پاریس با یک زن بیوه و پسر رنگ‌پریده‌اش آشنا می‌شود. آن‌ها یک خانه‌ی متروکه را به نمایشگاهی برای مجسمه‌های مومی تبدیل می‌کنند. استعداد ماری در کار مجسمه‌سازی شکوفا می‌شود و به کاخ ورسای خوانده می‌شود تا در آنجا شاهزاده خانم‌ها را آموزش دهد در حالی که بیرون دیوارهای کاخ، همه چیز در حال تغییر است و موج انقلاب به راه افتاده.

این کتاب داستانیست از هنر، عزم و اراده و تلاش برای نگه‌داشتن آنچه دوست داریم.

Little by Edward Carey

خرید کتاب Little از آمازون با ویکالا

The Shape of Night by Tess Gerritsen

در این رمان عاشقانه و روانشناختی، زنی که سعی در پیشی گرفتن از گذشته‌ی خود دارد به یک روستای ساحلی پا می‌گذارد و با مجموعه‌ای از قتل‌های حل‌ نشده روبرو می‌شود.

آوا کلت بعد از یک اتفاق تراژدی در بوستون به یک روستای دورافتاده در ماین رفت و خانه‌ای قدیمی که متعلق به دیده‌بان برودی بوده را اجاره کرد. بلاخره در آن عمارت ساحلی آرامش را پیدا کرد تا اینکه کاپیتان دریایی که خیلی وقت پیش مرده بود را در آنجا دید.

شایعه‌ای بود که کاپیتان برودی بیش از یک قرن است که آن خانه را تسخیر کرده. یک شب آوا با شبحی که بسیار واقعی به نظر می‌رسید روبرو شد و شبح با آغوشی گرم او را به دنیای خود دعوت کرد. بعد از آن آوا مشتاقانه منتظر دیدار شبح کاپیتان بود. اما به زودی پی برد که این خانه با رازی وحشتناک همراه است؛ رازی که افراد روستا دوست ندارند که فاش شود. هر زنی که در این خانه زندگی کرده است در نهایت در همان جا مرده است. آی روح کاپیتان باعث این مرگ است یا قاتل یک انسان واقعیست؟ قاتلی که در دایره‌ی نزدیکان آواست؟

The Shape of Night by Tess Gerritsen

خرید کتاب The Shape of Night از آمازون با ویکالا

Blue Moon by Lee Child

جک ریچر در جدیدترین ماجراجوی‌اش با زن و شوهر مسنی روبرو می‌شود که برای پرداخت هزینه‌های گزاف پزشکی دخترشان با تعدادی از افراد خطرناک وام‌دهنده به مشکل خورده‌اند. آنها قادر به پس دادن پول وام نیستند. انچه که در ابتدا موقعیت ساده‌ای به نظر می‌رسد، زمانی که ریچر کشف می‌کند که بین دو باند رقیب که درگیر یک جنگ داخلی هستند گیر افتاده است، پیچیده می‌شود. اکنون که ریچر در این ماجرا قرار گرفته باعث می‌شود تا باندها به او مشکوک شوند که او برای شخصی بالامرتبه‌تر کار می‌کند. چگونه جک ریچر از این آشفتکی خارج شود؟

Blue Moon by Lee Child

خرید Blue Moon از آمازون با ویکالا

Edison by Edmund Morris

اکثر ما توماس ادیسون را به عنوان مخترع لامپ رشته‌ای می‌شناسیم. اما نمی‌دانیم که او همه چیز از جمله دینام، سوییچ‌ها، سیم‌ها و … را اخترع کرد تا لامپ رشته‌ای کار کند. او هم‌چنین آواشناسی و فناوری‌های بی‌شمار دیگری که ما را به عصر فناوری کنونی سوق داده است، اختراع کرده. این بیوگرافی جدید از استاد ادموند موریس نه تنها نبوغ ادیسون را به ما نشان می‌دهد بلکه با نحوه‌ی کار او و شخصیت الهام‌بخشش برای دیگران، آشنا می‌شویم. 

Edison by Edmund Morris

خرید کتاب Edison از آمازون با ویکالا

The Guardians by John Grisham

یک رمان دلهره‌آور که با مضامین قوی مخلوط شده است.

در شهر کوچکی در فلوریدا، یک شب وکیل جوانی به نام کیت روسو در حالی که پشت میزش مشغول کار بود به ضرب گلوگه کشته شد. قاتل هیچ سرنخی باقی نذاشت و هیچ شاهدی نیز وجود نداشت اما پلیس به کوئینسی میلر، مرد جوان سیاه پوستی که زمانی موکل روسو بود، مشکوک شد. 

کوئینسی محکوم و به زندان فرستاده شد. به مدت ۲۲ سال او در زندان به بی‌گناهی خود اصرار داشت اما هیچ کس اهمیتی نمی‌داد. او هیچ وکیل و حتی طرفداری در بیرون از زندان نداشت. او نامه‌ای به وزارتخانه‌ی گاردینز، شرکت کوچکی که توسط کالن پست، وکیل دادگستری و وزیر اسقف، اداره می‌شد نوشت.

گاردینز تنها چند پرونده‌ی اشخاص بی‌گناه را به صورت هم‌زمان می‌پذیرفتند. کالن پست در سراسر کشور پرواز می‌کرد و پرونده‌ی افرادی که به اشتباه محکوم شده‌اند را قبلو می‌کرد. او می‌دانست که افراد قدرتمند و بی رحمی روسو را به قتل رسانده‌اند و نمی‌خواهند که میلر تبرئه شود.

آنها ۲۲ سال پیش یک وکیل را به قتل رساندند و بدون درنگ دومی را نیز خواهند کشت.

The Guardians by John Grisham

خرید کتاب The Guardians از آمازون با ویکالا