علی درانیان

ویکالا در شبکه‌های اجتماعی

در این مطلب ۱۰ مورد از کتاب‌های انگلیسی مطرح منتشرشده در ماه مِی را معرفی می‌کنیم.

بسیاری از کتاب‌های انگلیسی جدیدی که در ماه می به بازار عرضه شدند، با خوانندگان درباره‌ی تحمل انسان در مواجهه با سختی‌ها سخن می‌گویند؛ چه مواردی مانند تغییرات سخت جوان‌سازی جامعه، مثل کتاب China Dream از ما جیِن، یا مواردی شخصی‌تر مانند ازدست‌دادنی ویرانگر، مثل Once More We Saw Stars از جیسون گرین. بسیاری از شخصیت‌های این کتاب‌ها، و همچنین نویسنده‌های آن‌ها، در چنین شرایط سختی، حس خوش‌بینی امیدوارکننده‌ی خود را حفظ می‌کنند. در ادامه نگاهی به ۱۰ کتاب برتر ماه می می‌اندازیم.

Furious Hours: Murder, Fraud, and the Last Trial of Harper Lee از کیسی سِپ

Casey Cep - Furious Hours: Murder, Fraud, and the Last Trial of Harper Lee, Casey Cep

کیسی سِپ، نویسنده‌ی Furious Hours، در این کتاب تحقیقات یک قتل در دهه‌ی ۷۰ را توضیح می‌دهد که در آن واعظ یک منطقه‌ی روستایی به قتل پنج نفر از اعضای خانواده‌اش، پیش از به‌قتل‌رسیدن خودش، متهم شده است. این پرونده در گذشته توجه نویسنده‌ی افسانه‌ای، هارپر لی، را به خود جلب کرده بود و او یک سال را در آلاباما صرف گزارش این ماجرا کرد و چند سالِ بعد از آن را نیز به نوشتن یک کتاب جنایی واقعی درباره‌ی این وقایع مشغول بود. لی هیچگاه کتاب خود را به پایان نرساند اما چند دهه بعد سِپ راه لی را در تحقیق و پیگیری این ماجرا ادامه داد.

خرید این کتاب از آمازون با ویکالا

Exhalation: Stories از تد چیانگ

Ted Chiang - Exhalation Stories

جدیدترین مجموعه داستان‌های کوتاه تد چیانگ از خوانندگان می‌خواهد درباره‌ی دنیای آینده‌ای که ممکن است پیشرفت‌های روزافزون فناوری یک روز برای ما به ارمغان بیاورند، بازنگری کنند. چیانگ نویسنده‌ی کتاب Stories of Your Life and Others که فیلم علمی-تخیلی Arrival بر پایه‌ی آن ساخته شده، در این ۹ داستان که معنای واقعی انسان‌بودن را بررسی می‌کنند، به سوالات پیچیده‌ای درباره‌ی قدرت انتخاب، هوش مصنوعی، تکامل و موارد دیگر می‌پردازد.

خرید این کتاب از آمازون با ویکالا

The Seven or Eight Deaths of Stella Fortuna از جولیت گریمز

Juliet Grames - The Seven or Eight Deaths of Stella Fortuna

استلا فرچونا یا نفرین‌شده یا بسیار خوش‌شانس است: اون نزدیک به هشت بار (راوی درباره‌ی تعداد دفعات مطمئن نیست) از تجربه‌های نزدیک به مرگ جان سالم به‌در برده است. جولیت گریمز در اولین داستان خود به داستان زندگی استلا و بارهایی که بسیار به مرگ نزدیک شده می‌پردازد. این داستان در دهکده‌ای کوچک و زمان تولد استلا در دهه‌ی ۲۰ میلادی در ایتالیا آغاز می‌شود و در ادامه به خانه‌ی او در کنتیکت می‌رود، جایی که او سرپرست یک خانواده‌ی شلوغ ایتالیایی-آمریکایی است. همین‌طور که استلا تلاش می‌کند که در میان مردهای کثیف و خشن زندگیش خود را اثبات کند، گریمز از داستان قهرمان زن خود برای پرداختن به مفاهیم مادری، ضربه‌های روانی به‌ارث‌رسیده و بقا استفاده می‌کند.

خرید این کتاب از آمازون با ویکالا

The Bride Test از هلن هوانگ

Helen Hoang - The Bride Test

اوتیسم کای دیپ به این معنا است که او در مقایسه با اطرافیانش احساسات را به گونه‌ی متفاوتی پردازش می‌کند؛ اما هلن هوانگ در جدیدترین داستان خود تاکید می‌کند که این موضوع به معنای این نیست که او از عشق‌ورزیدن ناتوان است. در The Bride Test، مادر کای به ویتنام سفر می‌کند و اِزمِی ترَن را استخدام می‌کند؛ زنی که می‌خواهد زندگی خانواده‌اش را بهتر کند و به آمریکا سفر کند تا پسرش را ببیند. هوانگ مانند کاری که در اولین اثرش یعنی The Kiss Quotient که با استقبال خوبی هم مواجه شد انجام داد، باز هم به بررسی ابعاد مختلف علاقه با جذب‌شدن ازمِی به کای که درکش از عشق عمیق‌تر می‌شود، می‌پردازد.

خرید این کتاب از آمازون با ویکالا

China Dream از ما جیِن

Ma Jian - China Dream

در داستان جدید بسیار موردانتظار ما جیِن، او داستان یک رهبر استانی خیالی چینی را روایت می‌کند که در مسیر اجرای رویای چین رئیس‌جمهور ژی، که بر رویاهای شخصی افراد ارجحیت دارد، گذشته‌ی خشونت‌بار کشورش به‌سراغش آمده است و او را آزار می‌دهد. ما جیِن که در ۳۰ سال گذشته کارهایش در چین ممنوع بوده است، در این روایت که درباره‌ی قدرت، تاریخ و آثار ماتریالیسم بر جامعه است، تصویر یک چین امروزی تاریک را ترسیم می‌کند.

خرید این کتاب از آمازون با ویکالا

The Unpassing از چیا-چیا لین

Chia-Chia Lin - The Unpassing

یک خانواده‌ی تایوانی مهاجر ساکن آلاسکا پس از مرگ جوان‌ترین دختر خانواده در اثر مننژیت، که از طریق برادر خود به آن مبتلا شده بود، درگیر عذاب وجدان و افسوس می‌شود. اولین داستان چیا-چیا لین به اتفاقاتی که پس از این موضوع برای این خانواده می‌افتد می‌پردازد. اوضاع زمانی وخیم‌تر می‌شود که پدر خانواده که شغل او لوله‌کشی و تعمیرکاری است، به دلیل دعوا سر چاهی با ساخت نامناسب که در ساختن آن دست داشته، مورد شکایت قرار می‌گیرد. لین در The Unpassing خانوده‌ای را به تصویر می‌کشد که رویای آمریکایی را در مواجهه با حقایق سخت کنار می‌گذارد، و به مفاهیمی مانند جامعه، تعاملات و تعلق می‌پردازد.

خرید این کتاب از آمازون با ویکالا

The Farm از جوان راموس

Joanne Ramos - The Farm

در Golden Oaks، یک مرکز پر زرق‌وبرق و در عین حال مرموز در خارج شهر نیویورک، به زنانی که نیاز مالی دارند پول داده می‌شود تا جنین افراد پول‌دار را نگه‌داری کنند. با وجود اینکه Golden Oaks برخورد خوبی با این افراد دارد و غذاهای ارگانیک، مربی‌های شخصی و امکانات دیگر را برای آن‌ها فراهم کرده است، قوانین سفت‌وسختی وجود دارد که زنان را از دنیای بیرون جدا می‌کند. در اولین داستان جوان راموس، یک شرایط به‌ظاهر شاد و خوب، به شرایطی دسیسه‌آمیز تبدیل می‌شود و زنان باید درنظر بگیرند که ماندن در Golden Oaks برای آینده‌شان به چه معنا است.

خرید این کتاب از آمازون با ویکالا

Out East: Memoir of a Montauk Summer از جان گلین

John Glynn - Out East: Memoir of a Montauk Summer

آخر هفته‌ی روز یادبود سال ۲۰۱۳ است و جان گلین تازه به مونتاوک رسیده است، جایی که او ۲۰۰۰ دلار هزینه کرده تا یک خانه را با ۳۰ فرد بیست و چندساله‌ی دیگر برای تابستان شریک شود. با وجود اضطراب به‌خاطر این سرمایه‌گذاری، گلین به شدت می‌خواهد از تنهاییش که به او فشار می‌آورد و با مرگ مادربزرگش نیز تقویت شده، بگریزد. جان گلین در این کتاب خاطرات که Out East نام دارد، داستان تابستان سازنده‌ای را نقل می‌کند که پر از اسرار، اولین عشق و خودکاوی است.

خرید این کتاب از آمازون با ویکالا

Once More We Saw Stars: A Memoir از جیسون گرین

Jayson Greene - Once More We Saw Stars: A Memoir

زمانی که دختر دو ساله‌ی جیسون گرین که به همراه مادربزرگش روی نیمکت پارک نشسته بود، به‌دلیل افتادن آجر روی سرش جان خود را از دست داد، زندگی او وارد ناامیدی شدیدی شد. گرین در این کتاب خاطرات که Once More We Saw Stars نام دارد، این اتفاق بسیار دردناک و دنباله‌های آن را نقل می‌کند و خوانندگان را به داستانی از غم دعوت می‌کند.

خرید این کتاب از آمازون با ویکالا

Range: Why Generalists Triumph in a Specialized World از دیوید اِپستین

David Epstein - Range: Why Generalists Triumph in a Specialized World

کلید موفقیت در یک زمینه چیست؟ دیوید اِپستین، خبرنگار و نویسنده، اعتقاد دارد که برای عالی‌بودن در یک توانایی شاید بهتر باشد ابتدا به فردی تبدیل شوید که در زمینه‌های مختلف حرفی برای گفتن دارد. اِپستین در Range، ورزشکارها، هنرمندها، موسیقی‌دان‌ها و افراد دیگر را بررسی می‌کند تا این باور خود را به نمایش بگذارد که یادگیری از تجربه‌های متنوع برای قوی‌ترشدن در یک زمینه‌ی خاص مؤثر است.

خرید این کتاب از آمازون با ویکالا

امیدواریم که این مطلب برای شما جذاب بوده باشد. علاوه‌براین کتاب‌ها، شما می‌توانید هر کتابی که می‌خواهید را از طریق ویکالا از آمازون خریداری کنید.

علی درانیان

مشاهده همه مطالب