ویکالا در شبکه‌های اجتماعی

در این مطلب به معرفی تعدادی از بهترین بازی‌های رومیزی پرداخته‌ایم.

بازی‌هایی رومیزی یا Boardgames سابقه‌ی طولانی در تاریخ تمدن بشر دارند. اختراع بازی‌های شطرنج و چکرز به هزاران سال پیش برمی‌گردد. این بازی‌ها تقریبا برای تمامی افراد با سنین مختلف  سرگرم‌کننده است. بردگیم می‌تواند به عنوان یک بازی جذاب در جمع‌های کوچک و یا مهمانی‌های بزرگ، استفاده شود.

می‌توانید با خواندن مطلب «انواع بازی‌های رومیزی که باید بشناسید» با انواع مختلف بردگیم‌ها آشنا شوید.

تعدادی از بهترین بازی‌های رومیزی را به شما معرفی می‌کنیم.

MONOPOLY

قدمت این بازی به سال ۱۹۰۳ برمی‌گردد. این بازی کلاسیک چندبازیکنه، دارای یک صفحه، دو دسته کارت و پول نقد مخصوص بازی است. این بازی با انداختن تاس انجام می‌شود. ممکن است ساعت‌ها طول بکشد. موضوع بازی منوپولی تلاش بازیکن‌ها برای به دست آوردن خانه‌های خاص در زمین بازیست.

این بازی یکی از بازی‌های رومیزی نوستالژیک است که حتما باید امتحان کنید. مونوپولی نسخه‌های مختلفی دارد.

معرفی بهترین بازی‌های رومیزی (بردگیم) monopoly

مشاهده محصول در آمازون

خرید بازی MONOPOLY از آمازون با ویکالا

CATAN

رقابت بر سر منابع، از سر گذراندن حوادث و حفظ منابع، نمونه‌ای از مسائلیست که بازیکنان در جریان بازی در جزیره‌ی کاتان با آن روبه‌رو می‌شوند. صفحه‌ی بازی در کاشی‌های ۶ ضلعی تشکیل می‌شود که برای هر بار بازی کردن، بازآرایی می‌شوند. به همین دلیل است که بازی، هر بار فضای جدیدی دارد.

منابعی مثل چوب، پشم، آجر و غلات به‌عنوان سرمایه‌ٔ بازیکنان برای اقامت در سرزمین‌هایشان استفاده می‌شود. تلاش برای به دست آوردن منابع و ساخت‌وساز استراتژیک، فرصت‌ها و امتیازات بازیکنان را افزایش می‌دهد. این امتیازها به دستیابی به شهرها و مناطق مسکونی و سایر دستاوردهای بازی تعلق می‌گیرد.

بازی کاتان از سال ۱۹۹۵ تا ۲۰۱۵، جوایز مختلفی برده است. 

کاتان - CATAN   معرفی بهترین بازی‌های رومیزی (بردگیم)

مشاهده محصول در آمازون

خرید بازی CATAN از آمازون با ویکالا

Axis and Allies

این بازی بر اساس جنگ جهانی دوم طراحی شده و تاکتیک‌های جنگی را به کار می‌گیرد. بازیکنان باید در مورد حمله‌ها، ورود استراتژیک به قلمروهای مختلف، آزادسازی و اشغال شهرهای مختلف تصمیم بگیرند. 

متحدین و متفقین، یک بازی ۲ تا ۵ نفره است. این بازی توانسته جوایز مختلفی بگیرد. هر آنچه که در یک جنگ واقعی خواهید دید، در این بازی اجراشدنی است؛ بمباران، دفاع ضدموشکی و… .

معرفی بهترین بازی‌های رومیزی (بردگیم)   متحدین و متفقین - Axis and Allies

مشاهده محصول در آمازون

خرید بازی Axis and Allies از آمازون با ویکالا

Battleship

این بازی در زمان جنگ جهانی اول به‌عنوان یک بازی ساده با کاغذ و مداد طراحی شد.

ابتدا هر بازیکن به‌ طور پنهانی از دیگری در جدول خودی یک کشتی به‌اندازه‌ چهار مربع، دو کشتی به اندازه سه مربع، سه کشتی به اندازه دو مربع و چهار کشتی به اندازه یک مربع می‌چیند. کشتی‌ها نباید به هم بچسبند و باید حداقل یک خانه با یکدیگر فاصله داشته باشند.

با شروع بازی هر بازیکن به طور نوبتی با گفتن مختصات به منطقه‌‌ی بازیکن مقابل شلیک می‌کند. بازیکن مقابل اصابت شلیک یا عدم اصابت و غرق شدن یا غرق نشدن کشتی را اعلام می‌کند. برای هر بار اصابت یک نوبت شلیک دیگر جایزه داده می‌شود.

فردی که زودتر تمام کشتی‌های حریف را غرق کند برنده است.

معرفی بهترین بازی‌های رومیزی (بردگیم)  کشتی جنگی - Battleship

مشاهده محصول در آمازون

خرید بازی Battleship از آمازون با ویکالا

Jenga

روش بازی به این صورت است که هر بازیکن به نوبت باید یک بلوک چوبی را از هر جایی غیر از دو ردیف اول (بالای برج) بردارد. هر بازیکنی که برج را خراب کند، باخته است! 

دو نفر یا بیشتر، می‌توانند این بازی را انجام بدهند. هر چقدر که بازی پیش می‌رود، جابه‌جا کردن بلاک‌های چوبی، حساس‌تر و سخت‌تر می‌شود. سازه‌‌ی ایجادشده هم متزلزل‌تر می‌شود. یک حرکت اشتباه در این بازی کافیست تا برج فرو بریزد.

جنگا - Jenga   معرفی بهترین بازی‌های رومیزی (بردگیم)

مشاهده محصول در آمازون

خرید بازی Jenga از آمازون با ویکالا

Twister

این بازی یکی از معدود بازی‌های رومیزی است که در آن خود بازیکن‌ها بخشی از قطعات بازی را تشکیل می‌دهند! یک زیرانداز پلاستیکی به‌عنوان صفحه‌ی بازی استفاده می‌شود. صفحه‌های کلاسیک این بازی شامل  ۶ ردیف دایره در رنگ‌های مختلف است که مکان قرار گرفتن دست و پاهای بازیکنان را مشخص می‌کند. 

این بازی، یک بازی مهیج قدیمی است و از سال ۱۹۶۶ رواج دارد.

معرفی بهترین بازی‌های رومیزی (بردگیم)   توئیستر - Twister

مشاهده محصول در آمازون

خرید بازی Twister از آمازون با ویکالا

DUNGEONS AND DRAGONS

این بازی در سبک نقش‌آفرینی است و برای اولین بار در سال ۱۹۷۴ منتشر شد.  این بازی به عنوان یکی از محبوب‎ترین و پرفروش‎ترین بازی‎های رومیزی سبک نقش آفرینی شناخته می‎شود و انواع مختلفی دارد.

در این بازی، هر بازیکن شخصیت مخصوص به خود را طراحی کرده و مانند آثار مشابه، در وسط یک گروه نظامی از پیش تعیین شده قرار نمی‎گیرد. بعد از آن، شخصیت‎های ساخته شده توسط بازیکنان به ماجراجویی‎های خیالی در مکان‎هایی کاملا فانتزی می‎روند. راوی داستان می‎تواند مکان‎هایی را که قرار است ماجراجویی در آنان رخ دهد، تعیین نماید. بازیکنان می‎توانند با یکدیگر همکاری کرده و معماهای مختلف را حل کنند، در مبارزات مختلف دخیل شوند، گنجینه‎های مخفی کشف کنند و دانش به دست بیاورند.

معرفی بهترین بازی‌های رومیزی (بردگیم)      DUNGEONS AND DRAGONS

مشاهده محصول در آمازون

خرید بازی DUNGEONS AND DRAGONS از آمازون با ویکالا

TICKET TO RIDE

این بازی تمی بر اساس راه‌آهن دارد. در سال ۲۰۰۴ منتشر شده است. این بازی تخته رومیزی بزرگی دارد که شامل نقشه آمریکا است. به هر بازیکن ۴۵ کابین قطار از یک رنگ داده می‎شود. این بازی ۳۶ شهر دارد که هر کدام توسط یک یا دو خط راه آهن به هم مرتبط شده‎اند. بازیکنی که بتواند با قطارش بیش‎ترین مسیر را بپیماید بازی را شروع می‎کند و بعد از آن همین رویه ادامه پیدا می‎کند.

معرفی بهترین بازی‌های رومیزی (بردگیم)    TICKET TO RIDE

مشاهده محصول در آمازون

خرید بازی TICKET TO RIDE از آمازون با ویکالا