علی درانیان

ویکالا در شبکه‌های اجتماعی

پرایم دی یا همان روز پرایم آمازون امسال روز دوشنبه ۲۴ تیر، ساعت ۱۱:۳۰ صبح به‌وقت تهران آغاز می‌شود و تا ۲۶ تیر، ساعت ۱۱:۲۹ صبح ادامه خواهد داشت. در این مطلب به همه‌ی مسائل مرتبط با این مناسبت و راهنمایی‌هایی برای پیداکردن بهترین پیشنهادات Prime Day می‌پردازیم.Amazon Package

نیازی نیست که برای تخفیف‌های درست‌وحسابی منتظر بلک فرایدی باشید؛ آمازون قرار است باری دیگر در رویداد سالانه‌ی پرایم دِی خود، تخفیف‌های بزرگی ارائه دهد.

روز پرایم ۲۰۱۹ آمازون در چه تاریخی برگزار می‌‌شود؟

آمازون تایید کرده است که پرایم دِی امسال، ۱۱:۳۰ صبح دوشنبه بیست و چهارم تیر آغاز می‌شود و ۱۱:۲۹ چهارشنبه بیست و ششم تیر به پایان می‌رسد.

براساس نظرسنجی اخیر وب‌سایت PCMag از ۱۵۰۰ نفر، حدود ۴۴٪ افراد امیدوارند که بتوانند در روز پرایم تخفیفی مناسب روی محصولات خانه‌ی هوشمند پیدا کنند. همچنین ۴۲٪ افراد به‌دنبال تلویزیون، دستگاه پخش بلوری ۴K یا دستگاه استریمینگ هستند و ۳۸٪ نیز کامپیوتر و قطعات جانبی آن را می‌خواهند.Amazon Prime Day Survey

کمتر از نصف افراد یعنی ۴۱٪ می‌خواهند محصولات برند آمازون را بخرند و در این دسته اسپیکرهای هوشمند اکو با ۲۱٪ محبوب‌ترین هستند و محصولات ایمنی مانند دوربین‌های داخلی و خارجی با ۱۹٪، دستگاه استریمینگ Fire TV با ۱۵٪، کتاب‌خوان‌های کیندل با ۱۳٪ و تبلت فایر هم با ۱۳٪ در رتبه‌های بعدی قرار دارند.Amazon Prime Day Survey

خبر بد برای کوچک‌ترهای خانواده این است که ۷۳٪ افراد قصد ندارند محصولات کودک برند آمازون را خریداری کنند، و در میان افرادی که چنین قصدی دارند Fire HD 10 Kids Edition با ۱۰٪ و نسخه‌ی ۸ اینچی با ۹٪ محبوب‌ترین‌ها هستند.

درمجموع ۲۷٪ خریداران می‌خواهند چیزی بین ۵۱ تا ۱۰۰ دلار و ۲۶٪ آن‌ها می‌خواهند کمتر از ۵۰ دلار هزینه کنند. تنها ۱۵ درصد قصد دارند بیش از ۲۵۰ دلار خرج کنند. درمجموع افرادی که قصد خرید محصولات تکنولوژی دارند به‌طور متوسط قصد دارند ۱۱۹.۵۴ دلار در این روز خرید کنند.Amazon Prime Day Survey

روز پرایم چیست؟

روز پرایم آمازون رویدادی جهانی است که در آن می‌توان از صدهاهزار تخفیف ویژه که در طول این رویداد در سرتاسر سایت آمازون قرار می‌گیرند بهره برد. این تخفیف‌ها ممکن است در زمان‌های مختلفی از روز پرایم ارائه شوند و گاهی حتی هر پنج دقیقه یک‌بار نیز می‌توان شاهد پیشنهادی تازه بود. در دو سال اخیر این رویداد ۳۶ ساعت به‌طول می‌انجامید که امسال این زمان به ۴۸ ساعت رسیده است.

همان‌طور که از اسم روز پرایم نیز مشخص است، برای به‌دست‌آوردن بهترین تخفیف‌ها لازم است که کاربر پرایم آمازون باشید که البته با ویکالا می‌توانید از این تخفیف‌ها بهره‌مند شوید. کافی است محصول تخفیف‌دار مدنظر خود را بیابید و لینک آن را در ویکالا قرار دهید.

چه محصولاتی تخفیف می‌خورند؟

از مواردی که تخفیف‌داشتن آن‌ها در این رویداد تقریبا قطعی است محصولات خود آمازون هستند. این دستگاه‌ها شامل Echo، تبلت‌های Fire، کتاب‌خوان‌های الکترونیکی Kindle، استریمرهای Fire TV و دیگر گجت‌های خانه‌ی هوشمند می‌شوند.

برخی از فروشندگان از همین الآن تخفیف‌های روز پرایم خود را اعلام کرده‌اند. به‌عنوان مثال ۳Doodler ست Create+ خود را ۶۴.۹۹ دلار (به‌جای ۷۹.۹۹ دلار)، ست Start Essentials را ۳۹.۹۹ دلار (به‌جای ۴۹.۹۹ دلار)، قلم Create را با قیمت ۴۹.۹۹ دلار و ست Star Trek را ۴۹.۹۹ دلار (به‌جای ۶۸.۹۵ دلار) به‌فروش خواهد رساند. ردیاب حیوانات خانگی Whistle 3 هم ۴۰ دلار ارزان‌تر، یعنی ۵۹.۹۵ دلار قیمت‌گذاری خواهد شد.

برخی از تخفیف‌ها نیز احتمالا پیش از روز پرایم آغاز خواهند شد. سال گذشته در دو هفته‌ی منتهی به پرایم دِی، آمازون تخفیف‌هایی روی دستگاه‌های خودش، گجت‌های AmazonBasics و Kindle Unlimited و موارد دیگر ارائه کرد. پس حواستان در ایام نزدیک روز پرایم به آمازون باشد.فیلتر آب شخصی LifeStraw

به‌گفته‌ی آمازون سال گذشته مردم در روز پرایم بیش از یک میلیون دستگاه خانه‌ی هوشمند خریدند. اما خریداران همچنین بیش از ۳۰۰ هزار Instant Pot و ۱۵۰ هزار فیلتر آب شخصی Life Straw و میلیون‌ها مداد و خودکار برای ماه‌های بعد و آغاز مدارس خریدند.

ویکالا در روز پرایم امسال بهترین تخفیف‌ها را پیدا می‌کند و آن‌ها را در اینستاگرام ویکالا با شما به‌اشتراک خواهد گذاشت.

علی درانیان

مشاهده همه مطالب