تحریریه ویکالا

گروه تحریریه ویکالا برای کمک به انتخاب محصولات، بهترین مطالب را از سراسر وب جمع‌آوری و منتشر می‌کند.

ویکالا در شبکه‌های اجتماعی

برای آشنا شدن با گذشته بزرگترین برند پوشاک ورزشی جهان کلیک کنید.

.کمپانی نایک (یا صحیح تر نایکی) یک شرکت آمریکایی است که در چند کشور تولیدی دارد.

کار این شرکت تولید لوازم و وسایل و پوشاک ورزشی است. نایکی بزرگترین تامین جهانی کفش و لباس های ورزشی است

نایک اصل

تاریخچه نایک

کمپانی  در اصل به Blue Ribbon Sports(BRS) شناخته می شود که توسط فیل نایت و مربی اش، بیل بورمن، در ۲۵ ژانویه ۱۹۶۴ تاسیس شد. شرکت در ابتدا به عنوان توزیع کننده برای یک سازنده کفش ژاپنی شروع به فعالیت کرد.

اوتیس دیویس، داشنجوی ورزشی بورمن که در المپیک تابستانی ۱۹۶۰ دو مدال طلا کسب کرد می گوید بورمن اولین کفشهای نایک را برای او ساخته است.

دیویس می گوید :

” من اولین نفر بودم. برایم مهم نیست میلیاردر ها چه می گویند، بیل بورمن اولین جفت کفش را برای من درست کرد. مردم حرفم را باور نمی کنند. در واقع من اصلا آن کفش ها را دوست نداشتم. آنها اصلا محکم نبودند و خیلی هم تنگ بودند ولی من دیدم که بورمن آنها را از فلز ساخت و برای من بودند.”

در ۱۹۶۴، در اولین سال تجاری اش، BRS 1300 جفت کفش ژاپنی به فروش رساند. در سال ۱۹۶۶ BRS اولین مغازه خود را در سانتا مونیکای کالیفرنیا تاسیس کرد. در ۱۹۶۷ با توجه به رشد سریع فروش کمپانی، BRS مغازه ای دیگر ماساچوست احداث کرد.

در سال ۱۹۷۱ ارتباطات بین BRS وشرکت ژاپنی رو به جدایی داشت و BRS تصمیم گرف خط تولید کفش خود را ایجاد کند.

در سال ۱۹۷۶ کمپانی جان براون و همکارانش را برای تبلیغات استخدام کرد.

در آن سال اولین تبلیغ برای نایک درست شد که در آن گفته شده بود ” هیچ خط پایانی وجود ندارد” و در آن هیچ یک از محصولات برند نمایش داده نشده بودند.

تا سال ۱۹۸۰ شرکت نصف بازار کفش ورزشی آمریکا را تصاحب کرده بود و شرکت در دسامبر آن سال عمومی شد.

نایک و ویدن-کندی تعداد بسیار زیادی تبلیغ در کنار یکدیگر ساختند. شعار معروف “Just Do It” توسط دن ویدن طراحی شد که جزو ۵ شعار برتر قرن بیستم است.

بین سالهای ۱۹۸۰ تا ۱۹۹۰، شرکت خط تولید خود را افزایش داد تا محصولاتش را در جهان به فروش برساند.

فیل نایت در سال ۲۰۱۵ اعلام کرد تا یک سال دیگر از کمپانی نایک خارج خواهد شد و همین کار را هم کرد.

نایک nike

دستاوردها

نایک تعدادی کمپانی کفش و لباس را در طول سالیان فعالیتش به دست آورد که برخی از آنها را فروخته است. از کمپانی های خریداری شده توسط نایک می توان به کمپانی کفش Cole Haan در سال ۱۹۸۸، کمپانی Hurley International در ۲۰۰۲ و در سال ۲۰۰۳ با پرداخت ۳۰۹ میلیون دلار خط تولید کفش آل استار Converse  را خرید. بعد از مدتی برای داشتن تمرکز بیشتر بر روی محصولات خود، نایک برخی از کمپانی های خریداری شده را فروخت.

 

محصولات

محصولات ورزشی

نایک رنج وسیعی ازمحصولات ورزشی را تولید می کند. اولین محصولات تولید شده آنها کفش های مخصوص دویدن بودند. در حال حاضر نایک تولید کننده لباس ورزشی، کفشهای ورزشی، شلوار و شلوارک در زمینه ورزش های بیسبال، هاکی روی یخ، تنیس، فوتبال، بسکتبال ،گلف، والیبال، دوچرخه سواری و کریکت است.

Nike Air Max یک خط تولید کفش نایک است که اولین بار در سال ۱۹۸۷ تولید شد. در حال حاضر نایک با کمپانی اپل همکاری میکند تا دوندگان بتوانند از قابلیت هایی برای ثبت کردن اطلاعات دو خود استفاده کنند.

کیف ورزشی نایک

برای دیدن محصول در سایت ویکالا کلیک کنید

شلوارک ورزشی نایک

برای دیدن محصول در سایت ویکالا کلیک کنید.

 

تحریریه ویکالا

گروه تحریریه ویکالا برای کمک به انتخاب محصولات، بهترین مطالب را از سراسر وب جمع‌آوری و منتشر می‌کند.

مشاهده همه مطالب

افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *